﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
						<!-- generator="e107" -->
						<!-- content type="Forum / topic" -->
						<rss version="0.92">
						<channel>
						<title>Proiect SEMPER FIDELIS : Forum / topic</title>
						<link>https://www.semperfidelis.ro/</link>
						<description></description>
						<lastBuildDate>Fri, 12 Jun 2026 04:29:37 +0300</lastBuildDate>
						<docs>http://backend.userland.com/rss092</docs>

							<item>
							<title>Insigna ALMA MATER</title>
							<description>documentul din care reiese ca subofiterii absolventi de facultate au dreptul sa poarte insigna ALMA MATER,modul regulamentar de procurare al acesteia</description>
							<author>noauthor@nospam.com ()</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>mirciulica,citeste Regulamentul privind uniformele si tinutele militare din Armata Romaniei.Din cite stiu, nu s-au mai facut modificari si doar militarii studii</description>
							<author>daniela@nospam.com (ex-ad)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>Dreptul de a purta insigna de absolvent al unei institutii de invatamant superior de lunga durata il au (aproape) toate cadrele militare, absolventi si absolven</description>
							<author>aa@nospam.com (dorobant)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>LINKLINK si aici puteti adresa intrebarea si veti primi raspuns</description>
							<author>aa@nospam.com (dorobant)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>poart-o mai baiete, ce ti-a zis cineva sa n-o porti?</description>
							<author>MISU2BOX@nospam.com (fidelis)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>Până la urmă poate să ne explice cineva cum se obține insigna și cine are dreptul să o poarte? Am văzut chiar și tineri sergenți sau maiștri militari</description>
							<author>burdetidarius@nospam.com (Darius B.)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
							<item>
							<title>Re: Insigna ALMA MATER</title>
							<description>Buna ziua,Problema este reglementata de Regulamentul privind descrierea, compunerea și portul, pe timp de pace, al uniformelor militare ale personalului din Mi</description>
							<author>serviciu8616@nospam.com (truepride)</author>
							<link>https://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14550</link>
							</item>
						</channel>
						</rss>